Otomotiv Devi Hyundai En Ucuz Modelini Türkiye'ye Getiriyor

Otomotiv Devi Hyundai En Ucuz Modelini Türkiye’ye Getiriyor

Son dönemde artan otomobil maliyetlerinden sonra otomotiv firmaları en ucuz modellerini satışa sunuyor. Renault Ami’den sonra Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, Hindistan’a özel olarak ürettiği Santro modelini Türkiye’de de satışa koymayı planlıyor. Hindistan’da Türk Lirası’yla 87 bin TL’ye satılmakta olan aracın ülkemizdeki fiyatının 150 bin TL olacağı tahmin ediliyor.
Türkiye’de araç fiyatlarının artması sonrası üreticiler yeni arayışlara girdi. Fransız otomobil üretici Renault’nun sonrasında Türkiye’de en çok satan markalardan olan Hyundai’den de bir atak geldi.

Hindistan’a Özel Üretilen Modeller Gelebilir

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, Hindistan’a özel olarak üretmiş olduğu Santro modelini Türkiye’de satışa çıkarıyor. Hyundai Santro, Hindistan’da Türk lirası olarak 87 bin TL’ye satışa çıkarılıyor.

Şirketten Resmi Açıklama Henüz Yok

Bu aracın Türkiye’ye pazarına girmesinden sonra ÖTV ve KDV fiyatları da ortaya çıkacak. Böylece Hyundai Santro’nun vergili fiyatının 150-160 bin TL olması bekleniyor. Bu konu ile ilgili şu ana kadar Hyundai’den henüz herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Bir Cevap Yazın