Sony İki Elektrikli Otomobiliyle CES 2022'de

Sony İki Elektrikli Otomobiliyle CES 2022’de

Sony, dün başlamış olan CES 2022 fuarına 2 elektrikli modeli ile katılım sağladı. Teknoloji devi 2020 senesinde göstermiş olduğu Vision S konseptine ek olarak yeni SUV modelini de tanıtıma çıkardı.
Dünyanın önde gelmekte olan tüketici elektroniği fuarlarından CES 2022 başladı. Pandemi sebebi ile birgün erken bitecek olan CES 2022, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştiriliyor.

CES 2022 Yılında Tanıtılan Teknolojik Ürünler

Fuara katılmış olan teknoloji devlerinden biri olan Sony, biri SUV biri sedan olan iki elektrikli modeli için basın toplantısı gerçekleştirdi.
İlk olarak 2020 senesinde gerçekleşen CES fuarı tanıtıma çıkarılan Vision-S elektrikli aracı tekrar sahneye çıkarken, aileye yeni giren SUV model ilk kez tanıtıma çıkardı.

Basın toplantısında firma yeni bölümü Sony Mobility Inc’in de başlatıldığını açıkladı. Bu hamle ile şu anda prototip aşamasında olan modellerin ileri tarihlerde üretilebileceği söylendi.
İlk kez tanıtıma çıkan Vision-S 02 SUV’da her biri 268 beygir olan iki adet motor yer alıyor.
Sony Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, güvenli yolculuk için aracın içine ve dışına toplam 40 adet sensör eklediklerini aktardı.

Etkinlikte sergilenmekte olan otomobillerin ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi verilmedi.
Sony’nin teknolojik avantajlarını otomotiv sektörüne nasıl taşıyacağı merak edilen bir konu.
Vision-S 02 SUV, 7 kişiye kadar yolcu taşıyabiliyor.

Bir Cevap Yazın