CES 2022'de Tanıtılan Teknolojik Ürünler

CES 2022’de Tanıtılan Teknolojik Ürünler

ABD’de dün başlamış olan CES 2022 fuarında birçok teknoloji markası ürünlerini tanıtıma çıkardı. Şimdiye kadar yeni telefonlardan sürücüsüz traktörlere kadar birçok ürün kullanıcının beğenisine çıkarıldı.
Dünyanın önde gelmekte olan tüketici elektroniği fuarlarından CES 2022 başladı. Pandemi sebebi ile birgün erken bitecek olan CES 2022, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştiriliyor.
Aralarında Apple’ın da yer aldığı bazı firmalar pandemi sebebi ile fuardan çekildi. Fakat yine de yüzlerce farklı ürün CES 2022’de tanıtıma çıkarıldı.

SONY

Sony yeni bir ekran teknolojisine sahip ilk tüketici televizyonunun tanıtımını yaptı. QD-OLED ekran teknolojisinin ekran parlaklığını yükselttiği aktarıldı. QD-OLED ekranları mavi ışığı kuantum delikler sayesinde mavi ışığı alıyor ve bunların bir kısmını kırmızı ve yeşil ışığa dönüştürebiliyor. Bu durumun ekrandaki renk parlaklığını başka bir ifade ile canlılığını % 200’e kadar yükseltebileceği bilgisi veriliyor. ABD’de tanıtılmakta olan bu üst segment televizyonun fiyatı ise henüz belli değil.
Sony ayrıca yeni PlayStation sanal gerçeklik kafa setinin adını da tanıtıma çıkardı. Cihazın adı PlayStation VR2 olacak. Fakat şirket VR2’nin görselini paylaşmadı.AMD VE RVIDIA’NIN İşlemcileri

Dünyanın önce gelmekte olan çip ve işlemci üreticileri de CES 2022’de her yıl ürünlerini tanıtıma çıkarıyor. AMD son olarak Ryzen 6000 serisi işlemcisini gün yüzüne çıkardı. Laptoplar için geliştirilmiş olan bu işlemci AMD’nni Zen 3 Plus mimarisi ile geliyor. 6nm’lik bu çipte önemli gelişmelerin yapıldığı aktarılıyor.
Nvidia 3070 Ti ve 3080 Ti adındaki grafik işlemcilerini de CES 2022’de tanıtıma çıkardı. 1499 dolar ve 2499 dolar fiyata sahip grafik kartları, ABD’de 1 Şubat tarihinde satışa sunulacak.


SAMSUNG

Samsung, S21 ailesinin ucuz üyesi S21FE’yi tanıtımını yaptı. Firma ayrıca dünyanın ilk 4K 240Hz oyun monitörünü de ilgilisinin beğenisine sundu.

Sürücüsüz Traktör

Deere traktör şirketi dünyanın ilk sürücüsüz traktörünü tanıtıma çıkardı. Tarımdaki makineleşmenin ve insansızlaşmanın son örneği traktör GPS, kamera ve yapay zeka ile hazırlanmış durumda.

LG

Güney Koreli teknoloji devi LG, CES 2022’de birçok cihazın tanıtımı yapıldı. Şirket önce G2 OLED televizyonu sundu. G2 serisi 55 inç ve 95 inç arasında değişmekte olan seçeneklere sahip. Ayrıca pandemi ile birlikte daha çok tüketilmekte olan hava temizleyicisininde tanırımı yapıldı. LG son olarak Vision OmniPod adını koyduğu sürücüsüz araç tasarımını da paylaştı. Bu araç kullanıcıyı direkt olarak meteverse dünyasına bağlıyor.

Bir Cevap Yazın