Bitcoin-Ethereum ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Bitcoin-Ethereum ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasaları son 24 saatte ikiye bölünmüş durumda.
Kripto para piyasaları dünkü düşüşten sonra son 24 saatte iki yönlü bir performans gösterdi. Yani piyasadaki bazı kripto paralar çıkışa geçerken, bazıları düşüşe geçti.
Coingecko’da bulunan verilere göre piyasaların toplam büyüklüğü son 24 saatte binde 6 yükseldi. Saat 11.50 itibari ile piyasaların toplam büyüklüğü 2 trilyon 371 milyar dolar oldu.
Aynı sürede Bitcoin’de çok fazla değişim meydana gelmedi. BTC’nin fiyatı binde 2 yükseliş göstererek, 46 bin 565 dolar seviyesine ulaştı. BTC’nin piyasa hakimiyeti ise % 37.16’ya düştü.
Ethereum ise % 1.3 değerlendi. ETH’nin fiyatı 3 bin 829 dolara yükselirken, toplam piyasa değeri 455 milyar doları geçti.
Ripple’ de son 24 saat sakin geçti. XRP’nin fiyatı binde 3 yükselerek, 83 centte kaldı.
Dogecoin ise değer kaybetmekte olan para birimleri arasına girdi. DOGE’un fiyatı % 1 düşerek 17 cent oldu.

Çin’den Bir Yasak Daha

Kripto paralara karşı sert tutumu ile bilinmekte olan Çin’den bir yasak daha geldi. Hükümet kripto para işlemleri de dahil olmak üzere hiçbir kişi ve kurumun pazarlama yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.
2021 senesinin son günlerinde yayımlanmakta olan yasa taslağının 31 Ocak 2022 tarihine kadar hazır olacağı ve kamuoyu ile paylaşılacağı aktarıldı.
Önce kripto para madenciliğini yasaklamış olan Çin, sonradan kripto para işlemlerini yasadışı olarak ilan etmişti.

Bir Cevap Yazın