Logitech Options aracılığıyla sunulan kişiselleştirme seçeneklerini de barındıran MX Keys Mini üç yeni işleve sahip. Bu kapsamda Logitech, MX Keys Mini'nin işlev tuşlarının en üst satırına, mesajlara renk katmaya yardımcı olacak özel bir emoji tuşu, sesli bir dikte tuşu ve mikrofon açma kapama tuşu ekledi. USB-C hızlı şarj imkanı sunan MX Keys Mini, Bluetooth Düşük Enerji teknolojisi ile üç kablosuz cihaza bağlanabiliyor. Açık gri, pembe ve grafit olmak üzere üç renk seçeneği bulunan klavye, Windows, Chrome, Linux ve Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth ve Logi Bolt USB alıcı ile uyumlu çalışıyor. MX Keys Mini for Mac ise macOS, iOS ve iPadOS ile uyumlu olarak geliyor.

Logitech Yeni Kablosuz Klavyesi MX Keys Mini’yi Tanıttı

Logitech, MX Keys klavyesine kompakt bir seçenek olarak tasarlamış olduğu MX Keys Mini ve MX Keys Mini for Mac’in tanıtımı yapıldı. Bu sene itibarı ile Logitech Gelişmekte Olan Pazarlar Perakende Grup Başkanlığı görevine atanmış olan Mustafa Uyar ile Logitech Türkiye Ülke Müdürlüğü vazifesini üstlenen Sinem Erdoğmuş Yavuz’un ev sahipliğinde yapılan toplantıda, Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, MX Keys Mini’nin ayrıntıları paylaşıldı.
Mustafa Uyar, “40’ıncı yaşına giren ve son 8 yıldır arka arkaya büyüme gösteren Logitech, geçtiğimiz yıl da %74 büyümeye imza attı.” ifadelerini kullandı. Geçen Eylül ayında Logitech Ülke Müdürlüğü görevini Mustafa Uyar’dan devralmış olan Sinem Erdoğmuş Yavuz ise şirketi Türkiye’de daha da büyütmek istediklerini aktardı.

Emoji, Sesli Dikte Ve Açma Kapama Tuşu

Toplantıda yapmış olduğu sunumla MX Keys Mini’nin tanıtımını yapan Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, “Dünyada tek tip kullanıcı bulunmuyor; her kullanıcının farklı istek ve ihtiyaçları var. MX Keys Mini’yi bu istekler doğrultusunda minimalist bir ürün olarak tasarladık. Kullanıcıların değişen çalışma şekillerine göre de yeni tuşlar ekledik. Kullanıcılarımızın duygularını da dikkate alarak daha rahat iletişim kurabilmeleri için emoji tuşunu, online toplantılarında rahatça sesi açıp kapatabilmeleri için mikrofon açma kapama tuşunu ve hayatı kolaylaştırıp zamandan büyük tasarruf sağlayan sesli dikte tuşunu ekledik.” açıklamalarında bulundu.
Toplantıda verilen bilgiye göre MX Keys’in özelliklerini minimalist gövdesinde taşımakta olan ve Türkçe tuş dizilimi ile gelen MX Keys Mini’de MX Keys’den farklı olarak sayısal tuş takımı (numpad) bulundurmuyor. Perfect Stroke teknolojisine sahip MX Keys Mini, içbükey tuşlar ile dokunsal yazma deneyimini veriyor.
Akıllı ışıklandırma ile donatılmış arka aydınlatması da olan klavye, kullanıcının ellerini algılıyor ve ortam aydınlatma durumuna bağlı olarak aydınlatmasını otomatik olarak kendisi yapıyor.

Windows, Mac, İos, İpados, Androıd Uyumlu

Logitech Options aracılığı ile sunulmuş olan kişiselleştirme seçeneklerini de içinde bulunduran MX Keys Mini üç yeni fonksiyona sahip. Bu kapsamda Logitech, MX Keys Mini’nin işlev tuşlarının en üst satırına, mesajlara renk vermeye yardımcı olacak özel bir emoji tuşu, sesli bir dikte tuşu ve mikrofon açma kapama tuşu ekledi.
USB-C hızlı şarj imkanı sunan MX Keys Mini, Bluetooth Düşük Enerji teknolojisi ile üç kablosuz cihaza bağlanabiliyor. Açık gri, pembe ve grafit olmak üzere üç renk seçeneği olan klavye, Windows, Chrome, Linux ve Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth ve Logi Bolt USB alıcı ile uyumlu çalışıyor. MX Keys Mini for Mac ise macOS, iOS ve iPadOS ile uyumlu olarak geliştirildi.

Bir Cevap Yazın