Mercedes-Benz VISION EQXX’ten Yeni Video

2030 senesine kadar elektrik dönüşümünü tamamlamanın peşinde olan Mercedes-Benz yeni modellerini tanıtmayı sürdürüyor. Firma, 1000 kilometre gibi iddialı bir menzile sahip olan yeni elektrikli otomobilini 3 Ocak tarihinde tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtım öncesi otomobilden yeni bir tanıtım videosu yapıldı.
Elektrikli modellerinin hızla tanıtımını sürdürmekte olan Alman devi Mercedes-Benz, yeni Vision EQXX modeli için gün sayıyor.
3 Ocak tarihinde tanıtımının yapılacağı açıklanmış olan elektrikli modelin 1000 kilometre gibi oldukça iddialı bir menzile sahip olacağı vurgulandı.
Otomobil ile ilgili tanıtımlarına devam etmekte olan firma yeni bir video yayınladı. EQXX ile ilgili tasarım ve üretim süreçlerinin anlatıldığı videolarda otomobil ile ilgili ipuçları da bulunuyor.

Örneğin ilk videoda güneş gücünden söz ediliyor. Bu da 1000 kilometrelik menzil için gereken fazladan enerjinin güneş pilleri ile desteklenebileceği düşüncesini doğuruyor.
Aracın aerodinamiklerini iyileştirmeye odaklanmış olan mühendisler doğadan ilham aldıklarını vurguluyor. Bu sebep ile EQXX’te hareketli gövde parçalarına ve geri çekilebilir difüzörlere yer verilmiş.
Uzun bir dönem Tesla’nın elinde olan ‘en uzun menzilli elektrikli otomobil’ unvanı, Lucid Air Dream Edition tarafından teslim alınmıştı. Fakat Mercedes-Benz, 3 Ocak tarihinde tanıtacağını açıkladığı aracı ile unvanı eline geçirecek gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın