Tesla S Model Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Tesla S Model Aracını Dinamitlerle Havaya Uçurdu

Finlandiya’da Tesla S model elektrikli araç sahibi olan bir adam, aracının bataryasını değiştirmek istediğinde herkesi şaşkına çeviren fiyatı ödemek istemediği için arabasını havaya uçurdu. Sürücü koltuğuna ise firmanın sahibi milyarder Elon Musk’ın maketini koydu.Patlama anını da drone çekimleri gerçekleştirerek kayda alan adam bu görüntüleri de sosyal medyasından paylaştı.
Firmanın garantisi sona eren otomobiller de batarya değişimi yapmaması, satın almış olan birçok müşterinin tepkisini çekerken Finlandiyalı bir sürücü sinirini arabasını havaya uçurarak gösterdi.

22 Bin Avroya Batarya

Tesla Model S’in 60 kWh’lık bataryası için 8 sene ya da 200 bin kilometre boyunca garanti veriliyor. Finlandiyalı sürücü, Tesla S model otomobiline takması gereken yeni batarya için 22 bin euro ödemesi gerektiğini öğrendikten sonra şaşkına döndüğünü ve Musk’ın markasına inancının kalmadığını ifade ederek bu ücreti vermek istemediğini vurguladı.
2012 senesinde piyasaya çıkarılan modelin ilk alıcılarından olan Finlandiyalı adam, YouTube’da yayın yapmakta olan ve farklı cisimleri patlatmak konusunda videolar çeken Pommijätkät adlı kanalın içerik üreticileri ile iletişime geçti.
Finlandiya’nın ıssız ormanlarından birine götürülen Tesla S, kar kaplı havuzunun içine 30 kg dinamitle birlikte yerleştirildi. Patlamaya tek başına gitmeyen Tesla S’nin sürücü koltuğuna ise Musk maskeli bir sahte manken yerleştirildi.
Elektrikli arabayı kısa sürede hurda yığınına çeviren büyük patlama birkaç farklı açıdan drone ve kamerlarla kayda alındı.

95 Bin Dolardan Başlıyor

Tesla’nın S’nin fiyatları, çift motora sahip sürümlerin de yaklaşık 95 bin dolar. Üç motorlu araçların fiyatı ise 130 bin dolara çıkabiliyor.

Bir Cevap Yazın