‘2022’de Satışlar Hızlı Olacak’

‘2022’de Satışlar Hızlı Olacak’

Gayrimenkul projelerine konsept geliştirme, proje geliştirme, satış ve pazarlama konularında destek olan Aremas’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan, pandemi döneminde bir süre üretime ara vermiş olan geliştiricilerin yeniden harekete geçtiğini, konut piyasasının 2022 senesini oldukça hareketli geçireceğini belirtti.
2022 yılında doğru konut projelerinde satışların çok hızlı olacağını aktaran Arslan, “Konutların çok hızlı satılacağı bir dönem olacak. Fiyatlar da tablo şu; dün bugünden ucuzdu, bugün de yarından ucuz. Yarın da bir önceki günden ucuz olacak.” şeklinde konuştu. Vedat Arslan, gayrimenkule yatırım için doğru zaman olduğunun da vurgusunu yaptı.

Yurtdışı Atağı

Aremas’ın 12. yaşını kutlamak için gazatecilerle bir araya gelen Vedat Arslan, “12 yılda danışmanlığını yürüttüğümüz projelerin toplam satılabilir alanı 3 milyon metrekare ve söz konusu ürünlerin değeri yaklaşık 5.5 milyar Dolar. Ayrıca bugüne dek 200 bin metrekare civarında ofisin kiralanmasına danışmanlık hizmeti verdik.” ifadelerine yer verdi.
2021 yılında yurtdışı kaynaklı gelirlerinin toplam gelirin % 30’u olduğunu belirten Vedat Arslan, yurtdışına yoğunlaştıklarını dile getirerek, konu ile ilgili: “2022’de hali hazırda projelerimizin bulunduğu Azerbaycan ve Gürcistan’ın yanı sıra Kazakistan, Özbekistan, Balkanlarda Karadağ ve Sırbistan’la birlikte özellikle Macaristan ve Romanya’yla ilgileniyoruz.” bilgilerini paylaştı.

Bir Cevap Yazın