TOGG Fuar İçin ABD’ye Götürülüyor

TOGG Fuar İçin ABD’ye Götürülüyor

Yerli araç TOGG, ABD Las Vegas’taki CES 2022 fuarı için, Atatürk Havalimanı’nda uçağa bindirilerek götürülüyor.
ABD’nin Las Vegas şehrinde 5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin bulunduğu Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de yerli araç TOGG da bulunacak.
3 ton ağırlığında olan TOGG, Atatürk Havalimanı’nda saat 17.30 sıralarında, THY görevlileri tarafından Boeing 777F tipi TK6361 sefer sayılı kargo uçağına yüklendi.
Özel ekipmanlar ile hassas kargo odasında taşıması yapılacak ve her hareketi kameralar ile izlenecek olan TOGG’un uçuşu yaklaşık 11 saat sürecek. TOGG, fuarda yeni logosu ile ilk kez tanıtımı yapılacak.

“THY Ailesi İçin Gurur Verici”

Konu ile alakalı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın yapmış olduğu yazılı açıklamada, “Milli Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle; Türkiye’nin otomobilini, ülkemizin teknoloji ihracatını dünyanın dört bir tarafına ulaştırıyor olmanın heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizin en iddialı projesi olan TOGG’un dünya lansmanına yaptığımız katkı Türk Hava Yolları ailemiz için bir gurur vesilesidir.” şeklinde açıklama yaptı.
TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş ise “CES 2022’de gelecek vizyonumuzu sergileyeceğimiz akıllı cihazımızı elbette dünya markası Türk Hava Yolları ile taşıyacaktık. Güncel tasarım dilimizi gelecekten dokunuşlarla zenginleştirdiğimiz, mobilitenin dönüşümüyle otomobilin üçüncü yaşam alanına geçiş sürecini anlatan akıllı cihazımızı teknoloji dünyasının bir araya geldiği CES 2022’ye taşıyan Turkish Cargo’ya küresel bir marka olmak üzere çıktığımız #YeniLige’e yolculuğumuzda yol arkadaşımız olduğu için müteşekkiriz.” ifadelerini kullanarak teşekkürlerini iletti.

Bir Cevap Yazın