Alfa Romeo’ya Bir Ödül Daha

Alfa Romeo’ya Bir Ödül Daha

Alfa Romeo’nun, sayılı sayıda üretilmiş olan modeli Giulia GTAm Auto Bild Sportscars okuyucu oyları ile “İthal Sedan ve Station Wagon” kategorisinde “2021 Auto Bild Sportscars” seçildi.
Firmadan yapılan açıklamaya göre, Alfa Romeo Giulia GTAm’nin, 540 HP’lik motor gücü ile bir araya gelen İtalyan tasarımı, Auto Bild Sportscars okuyucuları tarafından ödüle layık görüldü.
Alfa Romeo’nun şimdiye kadar üretmiş olduğu en güçlü araç olan Giulia GTAm, okuyucuların oyları ile toplam 109 güncel spor araç modeli arasında “2021 Auto Bild Sportscars” seçildi ve “İthal Sedan ve Station Wagon” grubunda birinci oldu. Okuyucular, geçen yılda Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio’yu ödüllendirmişti.
Sadece 500 adet üretilmiş olan Giulia GTA’nın ünlü kısaltması “Gran Turismo Alleggerita” hafifleştirilmiş “Grand Tourer” anlamına geliyor ve şirketin tarihindeki en efsanevi arabalardan biri olan 1965 Giulia Sprint GTA’ya atıfta bulunuyor.
Ultra hafif malzemeler kullanılarak üretilmiş olan Giulia GTAm, Giulia Quadrifoglio’ya kıyasla 100 kg daha hafif ve 540 HP gücündeki 2.9 V6 Bi-Turbo motorun değiştirilmiş bir sürümü ile hazırlanıyor. Bu da 187 HP/lt ile klasmanının en iyi özellikli güç üretimi anlamına geliyor.
Giulia GTAm pistteki tur sürelerinde olduğu kadar hızlanma açısından da olağanüstü bir performans gösteriyor. Giulia GTAm, Sauber Engineering ile Alfa Romeo arasındaki güçle doğrudan Formula 1’den uyarlanmış teknik bilgi kullanılarak özel olarak geliştirilip üretilmiş olması ile de dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın