Toyota'dan Gövde Gösterisi!

Toyota’dan Gövde Gösterisi!

Toyota, gelecek dönemde ses getirecek yeni bataryalı elektrikli araç planlarını anlattı.

Açıklamaya göre, Toyota Başkanı Akio Toyoda’nın gerçekleştirdiği basın toplantısında tüm dünyaya açıklanan strateji ile birlikte önemli bir elektrikli araç girişimi başlıyor.
Toplantıda, tamamen yeni bZ4X dahil olmak üzere gelecek dönem otomobilleri temsil eden ve pazara çıkarmaya hazırlanmakta olan 16 tam elektrikli model gösterime çıktı.

Toyota, bataryalı elektrikli araçların yanında yakıt hücreli hidrojen motorlu otomobilleri ve hidrojenli içten yanmalı motor gibi alternatif çözümleri de geliştirmeyi sürdürüyor. Toplantıda gösterilen araçlar, giderek genişlemekte olan bZ (beyond Zero) ürün gamı hakkında fikir verdi. bZ4X ile başlayan ürün gamı, global olarak giderek büyüyecek. bZ4X’e katılacak yeni bZ serisi modelleri bZ’nin ve bZ büyük SUV gibi alternatiflerden oluşacak ve bZ ürün skalasını her alanda büyütecek.

Toyota, aynı zamanda tam elektrikli ürün gamını life style ürünleri ile de genişletecek. Bunlar içerisinde elektrikli spor otomobiller, arazi araçları, pick-up modeller ve ticari araçlar bulunacak. Tüm bu strateji kapsamında Toyota, Batı Avrupa’da 2035’e kadar yeni araç satışlarında karbondioksit emisyonunu % 100 düşürmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın