Hyundai Uçan Araba Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

Hyundai Uçan Araba Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

Hyundai, uçan araç üretmek ve gelecekteki mobilite vizyonunu daha da ileriye götürmek için Supernal LLC adlı yeni bir şirket kurdu.
Son zamanlarda birçok firma, kendi uçan arabalarını geliştirmek ve gelecekte kullanabilmek için çalışmalar yapıyor. Trafik sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen bu araçların, önümüzdeki senelerde tamamen hayatımıza girmesi tahmin ediliyor.

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, uçan arabalar için yeni bir adım attı. Şirket, uçan araç üretmek ve gelecekteki mobilite vizyonunu daha da ileriye götürmek için Supernal LLC isimli yeni bir şirket kurduğunu açıkladı.

Supernal, elektrikli hava araçları ailesini geliştirerek, gelecekteki mobilite endüstrisini de oluşturucak.

İlk Uçuş 2028’de

Seri üretim olarak piyasaya çıkaracağı dikey iniş ve kalkış (eVTOL) aracını geliştirmeye ve iyiye götürmeye devam eden firma, ilk ticari uçuşunu 2028’de başlatmayı ve 2030’larda da pazarı iyice büyütmeyi hedefliyor. Supernal, Hyundai’nin seri üretim uzmanlığından yararlanarak, operasyonlarını kesintisiz hale getirecek.
Aynı anda 4 ya da 5 yolcu alması tahmin edilen hava aracı, ağırlıklı olarak şehir içi ulaşımda kullanılacak.

Supernal’in ilk hava aracı elektrik ile çalışacak ve ayrıca otonom özellikli olacak. Elektrikli hava aracı, öncelikli olarak ABD’deki kamu ve özel kuruluşlarla birlikte akademik alanlarda iş birliği yapılarak kullanılacak.

Uluslararası düzeyde altyapı ve ulaşım ağını genişletmesi beklenmekte olan Supernal, İngiltere ve Kanada’da da faaliyetlerine yoğunluk vererek hava sahası yönetim konusunda uzmanlaşacak.

Bir Cevap Yazın