Ford İmzalı Yeni Volkswagen Amarok Gelecek Yıl Satışta

Ford İmzalı Yeni Volkswagen Amarok Gelecek Yıl Satışta

Volkswagen’in Ford iş birliği ile piyasaya çıkaracağı yeni Amarok modeli, önümüzdeki sene yollara çıkmaya hazırlanıyor.
Alman otomobil üreticisi Volkswagen, sevilmiş olan pick-up modeli Amarok’un yenilenmiş sürümü olan çizimi yapılmış görüntüsünü ilk kez geçtiğimiz sene bizlerle paylaşmıştı.
O görüntüde otomobil, bir konsept araca daha yakındı ve bu sebeple pick-up hakkında pek fazla düşünce sahibi olamıyorduk.
Bir sene aradan sonra yeni bir paylaşım daha yapan Alman firma, geçtiğimiz aylarda Amarok’un neredeyse üretime hazır halini paylaşmıştı.

Ford Ortaklığı İle Üretilecek

Ticari araçları konusunda bir ortaklığa imza atmış olan Volkswagen ve Ford, yeni Amarok modelini birlikte üretimden indirecek.
Volkswagen’in, Ford Ranger pick-up’ının platformuna ortak olması ise Amarok’un ikinci jenerasyonunun devamını sağlamış oluyor.
Aksi durumda marka, Amarok’un üretim fiyatlarından dolayı bu modeli sonlandırma fikrini gözden geçiriyordu.
Gelen başka haberlere göre Volkswagen Amarok, Ford Ranger Raptor gibi performanslı bir sürümede kavuşacak.
Bu versiyonun Amarok R olarak isimlendirilme ihtimali de yüksek gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre bu versiyon 300 beygir civarında bir güce sahip olacak.

Yeni Volkswagen Amarok modelinin iç mekanında, orta konsola dikey yerleştirilmiş bir dokunmatik ekranın bulunduğu olduğu görülüyor.
Elbette bu tasarım dili de Ranger ile ortak kullanılıyor fakat bilgi-eğlence sisteminin altında bulunan fiziksel kontroller Amarok’u yine kardeşinden ayırıyor.

Gelecek Sene Tanıtılacak

Son olarak yeni nesil, ikinci jenerasyon Volkswagen Amarok’un 2022 senesi içerisinde tanıtımı yapılmasının yüksek ihtimal olduğunu ve otomobilin, yeni Ford Ranger’ın da üretildiği Güney Afrika’daki Ford Silverton fabrikasında üretimden ineceğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın