CUPRA UrbanRebel Concept Piste Çıktı

CUPRA UrbanRebel Concept Piste Çıktı

İlk olarak Münih’te tanıtımı yapılan prototip model CUPRA UrbanRebel Concept piste çıktı. CUPRA Ar-Ge Başkan Yardımcısı Dr. Werner Tietz’in pilot koltuğunda oturduğu testlerde araba, 320 kW’lık maksimum gücü ile 3,2 saniyede 100 km/s hız yaptı.
CUPRA firmasının ilk olarak Münih’te düzenlenmiş olan IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gözler önüne çıkardığı konsept modeli CUPRA UrbanRebel pistlere çıktı.
Motor sporlarından esinlenilmiş konsept model, CUPRA’nın yeni tasarım vizyonunu ortaya çıkarırken, aynı zamanda da firmanın gelecekteki % 100 elektrikli kent aracı yaklaşımının alt yapısını oluşturuyor.

CUPRA markasının en radikal yorumu olarak nitelendirilmiş olan bu yeni konsept araç elektrifikasyonu performansla bir araya geliyor.
Aracın pistlerdeki ilk deneme sürüşünü CUPRA Ar-Ge Başkan Yardımcısı Dr. Werner Tietz yaptı. Testlerde araç, 3,2 saniye gibi bir zamanda 100 km/s hıza ulaştı. Araç bu performansa iki adet motoru sayesinde ulaşıyor.
Dr. Tietz araç ile ilgili olarak, “CUPRA UrbanRebel, firmanın cesur iddiasını gözler önüne çıkarıyor. Araç, 250 kW’lık sabit güç çıkışına sahip ve maksimum düzeye erişmek istenirse 320 kW güce kadar çıkıyor. Kullanması gerçekten keyifli. CUPRA’nın şasi ve direksiyon tertibatı, son derece hassas bir kullanım sunuyor. Seri üretime de ilham veriyor.” ifadelerini kullandı.

CUPRA UrbanRebel Concept, büyük hava menfezlerinin yanında büyük spoyleri sayesinde sürtünmeyi en aza indirecek şekilde tasarlanmış.
Araç 4 metre uzunluğa ve 144,4 cm yüksekliğe sahip. Otomobil markasının 2025 senesinde pazara sunacağı şehir içi kullanıma uygun elektrikli aracın tasarım dili hakkında da ipuçları veriyor.
CUPRA CEO’su Wayne Griffiths, “CUPRA UrbanRebel Konsept, şirketimizin 2025 senesinde pazara sunmayı planladığı şehir içi kullanıma uygun elektrikli otomobilimizin radikal bir yorumu. Bu konsept gelecekteki tasarım dilimizi yansıtıyor. Bu otomobil yalnızca şirketimiz için değil aynı zamanda Volkswagen Grup için de anahtar bir stratejik proje, çünkü amacımız grup markaları için Martorell’de yılda 500 binden fazla kentsel elektrikli otomobil üretmek” şeklinde açıklama yaptı.

Bir Cevap Yazın