Mazda Yeni Otomobilleri İçin Fabrikayı Yeniledi

Mazda Yeni Otomobilleri İçin Fabrikayı Yeniledi

Japon otomotiv üreticisi Mazda, şuan da Mazda 6 ve Mazda CX-5 modellerinin üretildiği H2 üretim bandında, yeni ürün gamını üretebilecek kapasiteye ulaşmak adına çok yönlü değişikliklere gidildiğini açıkladı.

Elektrikli güç aktarma araçlarının da üretilebileceği yeni hattın, değişmekte olan gereksimlere göre şekillendirilebildiği söylendi.

Bu sayede aynı hat üzerinde büyük veya küçük platformlu, içten yanmalı veya elektrikli motorlu, enlemesine ya da uzunlamasına motor yerleşimine sahip araçlar üretilebilecek. Geleceğe yönelik karma üretim felsefesinin, aynı zamanda 2022 senesinde tanıtıma sunulacak SUV modellerine de hayat vereceği belirtildi.
Aktarılan bilgiye göre, sabit üretim hattına göre daha hızlı şekile sokulabilen bu üretim bandına, gelecekte daha fazla kısım eklenerek kapasitesi büyütülecek.

Kolay hareket edebilen paletli yapı sayesinde çalışanların daha serbest bir alana kavuştuğunu belirten Mazda Motor Corporation Kıdemli Genel Müdürü Takeshi Mukai, Hofu Fabrikası’nın yarısından fazlasının yeni plana göre kurgulandığını, bu plan sayesinde yatırım fiyatlarınında de % 10 düştüğü aktarıldı.

Bir Cevap Yazın