GYODER Marmara Üniversitesi’ne Ait Binayı Yurt Olarak Yeniden Kullanıma Kazandırıyor

GYODER Marmara Üniversitesi’ne Ait Binayı Yurt Olarak Yeniden Kullanıma Kazandırıyor

Türkiye’nin gayrimenkul platformu GYODER, Marmara Üniversitesi’ne ait bir apartmanı Kız Öğrenci Yurdu olarak yeniden hayata geçiriyor. GYODER Yönetim Kurulu’nda bulunan şirketlerin destekleri ile Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsünde bulunmakta olan Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu binasının, kız öğrenci yurduna dönüştürülmesi projesi, iki kurum arasında atılmış olan imza ile yeniden kullanıma açılıyor.

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, sosyal yarar sağlayacak tasarımları desteklemeyi devam ettiriyor. Dernek, Marmara Üniversitesi kendi yapısında kullanılmayan bir binanın, öğrencilerin yurt sıkıntısına çözüm olması adına tekrar hayata geçirilmesi amacı ile başlattığı girişime destek oldu. Proje kapsamında Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsünde bulunmakta olan, kötü ve kullanılmaz halde bulunan Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu binası, GYODER Yönetim Kurulu’nun bağışları ile gerekli yapısal ayarlamalar ve tadilatlar yapılarak baştan kullanıma sunulacak. Dış cephe yalıtımdan sıva tadilat işlerine; aydınlatmadan iç tesisatın yenilenmesine, yerleşim planlarının yurt kullanımına uygun bir şekilde ayarlanmasına kadar birçok değişiklik bu proje kapsamında uygulanarak, kız yurdu öğrencilerin hizmetine çıkarılacak.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu konu ile ilgili, Dernek olarak sosyal yarar sağlayacak, özellikle gençlere dokunacak bir projede bulunmanın, sektöre örnek olmak ve farkındalığı artırmak için güzel bir girişim olduğunu aktardı. Kalyoncu “Kentlerin gelişimi için yeni yapı üretmenin yanı sıra mevcut yapılarıda maksimum fayda oluşturacak şekilde dönüştürmek, sürdürülebilirlik adına önemli bir konu. Biz de GYODER olarak bu anlayışla bizi onurlandıran bu projeye destek olmaya karar verdik.Marmara Üniversitesi’nin mevcut binasını,kız öğrenci yurdu olarakyeni bir kullanım alanına dönüştürmek Derneğimizin yapılı çevreye olan somut katkılarına güzel bir örnek olacak.” şeklinde konuştu.
GYODER’in sahiplendiği; “Marmara Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu Yeniden Kullanıma Kazandırma Projesi”ne GYODER Yönetim Kurulu üyeleri; Ağaoğlu, Akfen GYO, ArtaşAvrupa Konutları, Astaş Gayrimenkul, Ege Yapı, Emlak Konut GYO, Fuzul Grup, Kalyon Holding, Kuzu Grup, Rönesans Gayrimenkul, Teknik Yapı, Şeker GYO ve24 Gayrimenkul bağışları ile destek oluyor.

Bir Cevap Yazın