7 kişilik Tiguan Türkiye’ye Geldi

Volkswagen’in SUV modeli Tiguan’ın, “Long Wheel Base” (LWB) versiyonu olan Allspace makyajlı sürümü ile Türkiye’de satışa çıkarıldı.
2017’deki lansmanından bu yana dünya genelinde 1.5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşmış olan Tiguan Allspace’in, dünya genelinde satılmakta olan tüm Tiguan‘ların yarısından fazlasını oluşturduğu aktarıldı.
Yedi kişiye kadar yaşam alanı ve bin 920 litreye kadar bagaj alanına sahip yeni Tiguan Allspace’de, turbo beslemeli direkt enjeksiyonlu TSI motor görev yapıyor. 150 PS güç üretmekte olan 1.5 litre TSI motor, Aktif Silindir Yönetimi (ACT) teknolojisiyle gelirken, gücünü 7 vitesli DSG şanzımanla tekerleklere aktarıyor.
Yapılmış olan açıklamaya göre, Tiguan Allspace, ilk defa sunulan Oryx Beyaz, Petrol Mavisi ve Mercan Kırmızı gibi yeni alternatifler de dahil olmak üzere sekiz farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu.

Donanım Paketleri Yenilendi

Tiguan Allspace’in donanım paketleri de makyaj ile birlikte baştan düzenlendi. Life, Elegance ve R-Line olmak üzere üç farklı donanım düzeyinde satışa çıkarılan otomobil, iç mekanında Tiguan’ın 5 kişilik versiyonu ile benzer bir görünüme kavuştu. Tüm ısıtma ve havalandırma işlevleri, orta konsoldaki yeni dijitalleştirilmiş kumanda paneli üzerinden kontrol edilirken, dokunmatik ve kaydırma hassasiyetine sahip yüzeyler fiziki kumandaların yerine geçti.

Bir Cevap Yazın