Elon Musk İlk Tesla Cybertruck’ın Dört Motorlu Bir Varyant Olacağını Söyledi

Tesla, 2022’de Cybertruck’ı sonunda üretim hattından çıkarmaya başladığında, elektrikli araç dört motorlu bir varyantla piyasaya çıkacak. CEO Elon Musk, Twitter’da modelin “her tekerleğin bağımsız, ultra hızlı tepkili tork kontrolü” olacağını yazdı.
Diğer bazı EV’lerde, Rivian’ın R1T’si de dahil olmak üzere her tekerlekte bir motor yer alıyor. Elon Musk ayrıca Cybertruck’ın ön ve arkadan direksiyonlu olacağını da belirtti. Daha önce Tesla CEO’su elektrikli otomobilin arkadan direksiyon bulunduracağını ve bunun da “bir yengeç gibi” çapraz sürüşe olanak sağlayacağını aktarmıştı. Hummer EV’de özellikle yengeç modu bulunuyor.

Tesla, Ekim ayında tüm Cybertruck niteliklerini ve fiyatlandırmasını web sitesinden kaldırdı. Muhtemel sahipler, 100 $ ‘lık iade edilebilir bir depozito yatırabilir ve siparişlerini Tesla’nın önümüzdeki sene gerçekleşmesi düşünülen üretime başlamasına yakın bir sürede yapılandırabilir. Fakat, iki motorlu bir versiyon istiyorsanız daha uzun süre beklemeniz gerekecek gibi duruyor. Neticede küresel çip problemi Tesla’yı da kötü etkilemiş vaziyette. CEO Musk, çip sıkıntısı ile şirketin bazı teslimatları geciktirdiğini açıklamıştı. Küresel çip probleminin yakında biteceği söylense de hala zaman var gibi görünüyor. Küresel anlamda devam etmekte olan çip sıkıntısı dolayısı ile bir süredir belli başlı şirketler problem yaşıyor. Bu sıkıntılar yüzünden de teslimatlar gecikiyor. Apple da aynı şekilde mağdur olan şirketler arasında bulunuyor.

Bir Cevap Yazın