Dodge'dan İki Model İçin Kötü Haber!

Dodge’dan İki Model İçin Kötü Haber!

Otomobil üreticisi Dodge, ilk elektrikli araçlarına yer vermek için 2024’te Charger ve Challenger modellerinin üretimini durduracak. Firmanın ilk elektrikli taşıt tarzı ise çok yakın zamanda ortaya çıkacak.
Elektrikli otomobil meselesinde üreticilerin ne kadar ciddi olduklarını artık görüyoruz. Çok fazla marka, elektrikli model projelerini tek tek devreye sokmaya başladı. En çok merak edilen ise Dodge’un elektrikli araç devri için neler yapacağı. Bu konu ile ilgili artık bir fikrimiz var.

Dodge’den Üç Model Geliyor

Dodge markasının CEO’su Tim Kuniskis, Motor Trend ile yaptığı röportajda firmanın gelecek planı hakkında konuştu. Kuniskis’in söylediklerine göre marka, 2022 yılında ilk Muscle konsept otomobilini alıcıya sunacak, daha sonradan bir plug-in hibrit araç ve gizemli bir üçüncü araç çıkaracak.

Charger Ve Challenger Üretimini Durduracak

Dodge, ilk elektrikli araçlara yer vermek için ise 2024 senesinde benzin ile çalışmakta olan Charger Sedan ve Challenger Coupe’un üretimini durduracak.
Dodge, temmuz ayında ana şirketi Stellantis’in elektrikli araç planını içinde barındıran bir etkinliğinde, 2024’te ilk elektrikli aracını üreteceğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın