Elon Musk Evsiz kaldı!

Elon Musk Evsiz kaldı!

Neuralink, Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su ve dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk sahip olduğu tüm taşınmazları satacağını açıklamıştı. Musk dediğini yaptı son evini de elden çıkardı.
Sık sık sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile adından söz ettiren Elon Musk dünyanın en zengin insanı olarak kişisel servetini katlamıştı. Son dönemde parasal konularda iddialı açıklamalar yapan Elon Musk tüm taşınmaz mal varlığını satacağını açıklayan Musk, sahibi olduğu sen evini de sattı.

Amerika’nın San Francisco şehrinde bulunan evinin satıldığı açıklanan Elon Musk böylelikle dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen evsiz birine dönüştü. Musk, 2020 senesinin Mayıs ayında yapmış olduğu açıklamasında Mars’ta koloni kurmak adına tüm emlak yatırımlarını elden çıkaracağını duyurmuştu.

Tüm Emlak Varlığını Sonlandırmış Oldu

Elon Musk geçen 2020’nin Mayıs ayında yaptığı açıklama ile Mars’ta yürüteceği kolonileştirme çalışmalarına ağırlık vermek için tüm emlak portföyünü elden çıkaracağını duyurmuştu. Aradan geçen 1,5 senenin ardından son evini de satan Musk böylelikle dünyadaki tüm emlak varlığını sonlandırmış oldu.

Elon Musk’un yayımlamış olduğu satış ilanında evini satın almak isteyen kişilerin doğrudan kendisi ile iletişim kurması şartı yer almıştı. Şartlı satış olarak verilen ilanda Elon Musk belirli koşulların yerine getirilmemesi durumunda satıştan vazgeçme maddesini koydurmuştu. Elon Musk tarafından satışa sunulan evi almak isteyen kişilerin bu nedenle direkt olarak ünlü iş insanı ile iletişime geçmesi gerekiyordu. The New York Post tarafından yapılan habere göre bu zorlu koşula rağmen Musk’a ulaşmayı başaran bir kişi evi yapmış olduğu pazarlık sonrasında satın almaya hak kazanmış oldu.

Bir Cevap Yazın