Audi e-tron GT ‘Yılın En Güzel Otomobili‘ Seçildi

Audi e-tron GT ‘Yılın En Güzel Otomobili‘ Seçildi

Almanya’da düzenlenen Altın Direksiyon 2021 ödüllerinde (Goldenes Lenkrad-Golden Steering Wheel) ödüllerinde, ‘Yılın En Güzel Otomobili‘ kategorisinde birinciliğe layık görülen Audi e-tron GT 70 model arasından seçildi.

45. Altın Direksiyon Ödülleri Berlin Axel-Springer-Haus’ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. ‘Yılın En Güzel Otomobili‘ kategorisinde birinciliğe Audi e-tron GT layık görüldü.

E-tron GT’nin özellikle tasarımıyla Audi markasının bu alandaki iddiasını vurguladığını belirten Duesmann, “Etkileyici performansıyla da elektromobilitenin en duygusal halini sunuyor. Model ayrıca sürdürülebilir konseptiyle bir duruşu da simgeliyor. Bu anlamda E-tron GT bizim öncü modelimiz” dedi.

İlk olarak 1976 yılında düzenlenen Altın Direksiyon ödülleri prestijnin yanısıra aynı zamanda Almanya’nın en eski otomotiv ödüllerinden biri olarak düzenlediği ödül gecesi büyük önem arz ediyor. Bu yıl 45’inci kez düzenlenen yarışmada, 12 kategoride 70 kadar yeni model değerlendirmeye alındı. Yılın En Güzel Otomobil‘i ödülü, tüm kategorilerde yer alan 70 model arasından ve okurların oylarıyla belirleniyor.

E-tron GT, 2026 yılından itibaren sadece elektrikli modelleri pazara sunmaya hazırlanan Audi markası için, elektrikli mobilitedeki geleceğinin bir öncüsü olarak kabul ediliyor.

Bir Cevap Yazın