Son Faiz Hamlesi İle Gelen 60 Ay Vadeli 60.000 TL Taşıt Kredisi

Son Faiz Hamlesi İle Gelen 60 Ay Vadeli 60.000 TL Taşıt Kredisi

Son Faiz Kararından Sonra 60 Ay Vadeli 60.000 TL Taşıt Kredisi

Bankaların yaptığı taşıt kredisi faiz oranlarına dair son değişiklerin sonrasında maliyet tabloları değişmeye başladı. Kredi kullanarak ikinci el araba almak isteyen insanlara bankaların sunduğu güncel oranlar ile en uygun ödeme planları ile 60.000 TL kredi sağlayan banka hangisi?
Bankaların kredi faiz oranları sürekli değişim içinde. Bankalar son olarak 2021 PPK toplantısı sabit faiz kararı sonrasında kredi faiz oranları için yeni hamlelere başvurdular. Bu düzenlemenin ardından taşıt kredisinde oranlar değişti.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankaların son zamanlarda uyguladıkları yüksek faiz politikası ocak ayı sonunda da devam etmekte. İkinci el araç alımı için sağlanmış olan kredilerde de yüksek faizin etkileri görülebiliyor. Çok sayıda bankanın ikinci el taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.50 bandının üzerinde bulunmakta
Bu dönemde n düşük faiz oranı ise aylık yüzde 1.53
Akbank müşterilerinin ikinci el araç alımında yüzde 1.53 bandından kredi sağlamakta. Bankanın sağlamakta olduğu kredi 60 ay vadeli ödemeler için geçerli. Bunun yanında 60 ay vade ile kredi sağlamakta olan ve faiz oranları ile de dikkat çeken diğer bankalar ise şunlar:
İş Bankası ve Garanti BBVA kullanıcılarının ikinci el araç satın alımlarında yüzde 1.55 faiz oranıyla aracılık ediyorlar. Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1.56 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunmakta. Vakıfbank’ın güncel faiz oranı ise yüzde 1.57, Denizbank kredi oranı yüzde 1.59

60 Ay Vadeli Ödeme Planı

Ne Kadar Taşıt Kredisi Kullanabilirim

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler en fazla ne kadar kredi kullanabileceklerini merak ediyorlar
Bankalar 100 bin TL’lik ikinci el araç alımında 70 bin TL kredi imkanı sunmakta. Kredi tutarı 120 bin TL olur ise sağlanmakta olan kredi tutarı 60 bin TL olmakta. Sınır olarak görülen rakam 120 bin TL. Araç alımlarında 120 bin TL’den daha düşük fiyatı olan bir araç kredisi kullanılırsa kredi limiti alınacak aracın değerinin yüzde 70’i kadar olmakta. 120 bin TL’den daha pahalı araçlar için arabanın değerinin yüzde 50’si uygulanacak.

Bir Cevap Yazın